Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2022
 
PROJEKT SOCJALNY „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

To już trzeci rok z kolei, kiedy to pracownicy socjalni GOPS Piecki Agnieszka Mieszała , Justyna Giers i Monika Niedzwiecka  w ramach projektu socjalnego „Ocalić od zapomnienia” wraz  z grupą dzieci i młodzieży ( w tym m.in.: wolontariuszy „ Pomocna dłoń”, dzieci z rodzin korzystających z pomocy społecznej ) przeprowadziły akcję sprzątania opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu parafialnym w Pieckach. Akcja została przeprowadzona w dniu 14.10.2022r.
Głównym celem realizowanego przedsięwzięcia było uwrażliwienie dzieci i młodzieży  na potrzebę angażowania się w bezinteresowne działania na rzecz społeczeństwa lokalnego  w atmosferze  zbliżających się świąt Wszystkich Świętych.
Projekt zakładał również nabycie przez uczestników umiejętności wzajemnej współpracy, kształtowania predyspozycji do bycia empatycznym, otwartym na różne inicjatywy społeczne, integrację rówieśniczą, spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i pożyteczny . W czasie pogadanki podsumowującej  akcję ,  wszystkie dzieci przyznały, że są zadowolone ze swojej swojej pracy , czują się potrzebne, widzą, że zrobili coś ważnego i potrzebnego, że dzięki nim kilkanaście grobów jest uporządkowanych a cmentarz wygląda dużo ładniej. Powiedziały też , że to smutne widzieć opuszczony i zaniedbany grób, którego nikt nie odwiedza. Zadeklarowały też , że chciałyby wziąć udział w takiej akcji również w przyszłym roku.