Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2021
"PROJEKT SOCJALNY „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA ”

W dniu 29 października 2021r. pracownicy socjalni GOPS Piecki Agnieszka Mieszała  Monika Niedzwiecka i Justyna Giers  w ramach projektu socjalnego „Ocalić od zapomnienia” wraz  z 16-osobową  grupą dzieci i młodzieży  a także ich rodziców , przeprowadziły akcję porządkowania opuszczonych i zapomnianych grobów na cmentarzu parafialnym w Pieckach.
Głównym zamierzeniem realizowanego przedsięwzięcia było zaangażowanie młodzieży w bezinteresowne działania na rzecz społeczeństwa lokalnego  w atmosferze  zbliżających się świąt Wszystkich Świętych
Projekt miał też na celu integrację rówieśniczą, spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i pożyteczny a także  nabycie przez uczestników umiejętności wzajemnej współpracy, kształtowania predyspozycji do bycia empatycznym, otwartym na różne inicjatywy społeczne. W czasie pogadanki podsumowującej  akcję ,  wszyscy uczestnicy przyznali, że są zadowoleni ze swojej obecności i swojej pracy . Oświadczyli też , że czują się potrzebni, widzą, że zrobili coś ważnego i potrzebnego, że dzięki nim 18 grobów jest uporządkowanych a cmentarz wygląda dużo ładniej na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi. Zadeklarowali też chęć  wzięcia udziału w takiej akcji również w przyszłym roku.