Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2020
Wesołe lato dzięki wolontariuszom Citi

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. W tym roku, ze względu na wciąż trwającą pandemię, dzieci spędziły ten czas głównie w domach, gdyż niemożliwe było zorganizowanie wypoczynku w większych grupach, a spędzanie czasu na świeżym powietrzu zostało ograniczone do własnej rodziny lub niewielkiej grupy najbliższych kolegów i koleżanek z podwórka. W tej ciężkiej sytuacji wolontariusze Citi #citivolunteers #citiinthistogether #citihandlowy po raz kolejny pokazali, że chcą i umieją pomagać!

Każde dziecko zasługuje na wakacje - wesołe, kolorowe i szalone! Wiedzą o tym wolontariusze Citi, którzy w ramach XV edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności zorganizowali zbiórkę prezentów dla 44 dzieci będących podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach. Dzięki zakupionym zabawkom, łamigłówkom i grom dzieci w wieku od 2 do 18 lat mogły spędzić czas w domowym zaciszu, angażując do zabawy swoich rodziców i rodzeństwo. Maluchy otrzymały gry i zabawki rozwojowe, młodsze dzieci - układanki, łamigłówki i materiały plastyczne, a młodzież została obdarowana puzzlami oraz grami planszowymi i edukacyjnymi. Czas spędzony wspólnie przez rodziców i dzieci pozwolił wzmocnić więzy rodzinne, a także rozwinąć nowe zainteresowania.
Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Od 15 lat wolontariusze Citi wspierają potrzebujących - dotychczas z ich pomocy skorzystało ponad 330 tysięcy osób.  W tym trudnym dla wszystkich roku przed wolontariuszami ogromne wyzwanie. Wraz z pandemią rosną potrzeby społeczne, a jednocześnie coraz trudniej - w trosce o bezpieczeństwo potrzebujących - dotrzeć z bezpośrednią pomocą. Zbiórka zabawek  to jeden z tych sposobów, które pozwalają nam poczuć, że nie jesteśmy sami i ktoś o nas pamięta, myśli.

W ostatnim okresie wolontariusze Citi przekazali też dary osobom z niepełnosprawnościami, szyli maseczki dla seniorów, udzielali e-korepetycji, wspierali też ochronę zdrowia oraz wirtualnie swoją wiedzą ekspercką pomagali nowo powstającym firmom.
Profilaktyczna Akcja  Wakacyjna w ramach Letniego  Klubiku Profilaktyki Dziecka i Rodzica  GOPS  w Pieckach  20 sierpnia 2020r  godz. 13.00 - 15.00

TURNIEJ RODZIN
Pod hasłem,, Rodziną jesteśmy silni”

Uczestnicy: Rodziny z dziećmi objęte wsparciem asystenta oraz uczestnicy projektu RODZINA TO PODSTAWA.
Organizator: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach
Partner:  Fundacja Citi Handlowy  im. Leopolda Kronenberga,, Program Wolontariatu  Pracowniczego w Citi”.

Działanie ma na celu:
- Wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne przezywanie radości i przyjemności
- Umożliwienie dzieciom i rodzicom aktywnej formy spędzania czasu wolnego
- Integracja w grupie - zapewnienie wspólnej zabawy
- Rozwijanie umiejętności współpracy w zespole
- Wyrabianie umiejętności ,,zdrowej rywalizacji”
- Podnoszenie sprawności fizycznej przez zabawę

Program:
1.Przywitanie gości
2.Prezentacja Rodziny
3.Wszyscy wspólnie śpiewamy piosenkę ,, Bo Wszyscy Polacy……….…..
4.Zajęcia sprawnościowe - drużynowe
•Tunel
•Skoki w workach
•Tor przeszkód
•Rzut piłeczką do celu

5.Zajęcia indywidualne:
•Najciekawsze kolekcje - co rodzina kolekcjonuje?, co można kolekcjonować?
•Gry międzypokoleniowe min. -  Państwa - Miasta
6.,,Co nam w duszy gra” - rodzina śpiewa ulubioną piosenkę
7.Gra -Ekspedycja prowadzona przez jedną z rodzin
8.Gra ,, W drodze do szczęścia” prowadzona przez wolontariat młodzieżowy
9.Poczęstunek
10.,,Razem możemy więcej” - wesołe lato dzięki wolontariuszom Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga,, Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi
11.Wręczenie upominków - wspólne zdjęcie

Sporządził:
Asystent rodziny w GOPS - Jolanta Ciesiulewicz