Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2020
Wesołe lato dzięki wolontariuszom Citi

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. W tym roku, ze względu na wciąż trwającą pandemię, dzieci spędziły ten czas głównie w domach, gdyż niemożliwe było zorganizowanie wypoczynku w większych grupach, a spędzanie czasu na świeżym powietrzu zostało ograniczone do własnej rodziny lub niewielkiej grupy najbliższych kolegów i koleżanek z podwórka. W tej ciężkiej sytuacji wolontariusze Citi #citivolunteers #citiinthistogether #citihandlowy po raz kolejny pokazali, że chcą i umieją pomagać!

Każde dziecko zasługuje na wakacje - wesołe, kolorowe i szalone! Wiedzą o tym wolontariusze Citi, którzy w ramach XV edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności zorganizowali zbiórkę prezentów dla 44 dzieci będących podopiecznymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach. Dzięki zakupionym zabawkom, łamigłówkom i grom dzieci w wieku od 2 do 18 lat mogły spędzić czas w domowym zaciszu, angażując do zabawy swoich rodziców i rodzeństwo. Maluchy otrzymały gry i zabawki rozwojowe, młodsze dzieci - układanki, łamigłówki i materiały plastyczne, a młodzież została obdarowana puzzlami oraz grami planszowymi i edukacyjnymi. Czas spędzony wspólnie przez rodziców i dzieci pozwolił wzmocnić więzy rodzinne, a także rozwinąć nowe zainteresowania.
Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Od 15 lat wolontariusze Citi wspierają potrzebujących - dotychczas z ich pomocy skorzystało ponad 330 tysięcy osób.  W tym trudnym dla wszystkich roku przed wolontariuszami ogromne wyzwanie. Wraz z pandemią rosną potrzeby społeczne, a jednocześnie coraz trudniej - w trosce o bezpieczeństwo potrzebujących - dotrzeć z bezpośrednią pomocą. Zbiórka zabawek  to jeden z tych sposobów, które pozwalają nam poczuć, że nie jesteśmy sami i ktoś o nas pamięta, myśli.

W ostatnim okresie wolontariusze Citi przekazali też dary osobom z niepełnosprawnościami, szyli maseczki dla seniorów, udzielali e-korepetycji, wspierali też ochronę zdrowia oraz wirtualnie swoją wiedzą ekspercką pomagali nowo powstającym firmom.