Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2020
„Podaruj bezdomnemu maseczkę”

Od 16 kwietnia  2020r obowiązuje w całym kraju nakaz zasłania ust i nosa w miejscach publicznych. Ten nakaz obowiązuje także osoby bezdomne. Trudno oczekiwać, że takie osoby same postarają się o maseczki ochronne.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pieckach jednoczą  siły w walce z niewidzialnym wrogiem i robią wszystko, aby  mieszkańcy naszej gminy  byli bezpieczni.

W tym celu pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach szyją maseczki, które już trafiły do tych, którzy nie są w stanie samodzielnie się w nie zaopatrzyć. Z pomocą w dystrybucji i dotarciu do każdego bezdomnego ruszyli  funkcjonariusze Posterunku Policji w Pieckach.

Podczas spotkań  w miesiącu kwietniu i maju br. z osobami dotkniętymi problemem bezdomności, dzielnicowi z Posterunku Policji w Pieckach tj. asp.st.Dariusz Dzierlatka oraz sierż.szt.Adam Żebrowski wraz z pracownikiem socjalnym GOPS Piecki tj. Moniką Bijaczewską  informowali o miejscach w których osoby te mogą  otrzymać pomoc a także wręczali  maseczki instruując przy tym jak należy prawidłowo z nich korzystać.

Sporządziła: Monika Bijaczewska