Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2020
,,Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale”

W ramach ,,Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2017 - 2020” i działania Klubiku Profilaktyki Pozytywnej Dziecka i Rodzica asystenci rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach zorganizowali bal karnawałowy dla rodzin z dziećmi .
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, daje im okazję do wykazania się kreatywnością, dostarcza dużo przeżyć i radości.
Tak było też 31 stycznia 2020r w GOPS w Pieckach. Na pięknie udekorowanej balonami i serpentynami świetlicy pojawiły się kolorowe postaci. Wystrój świetlicy wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Rodzice i dzieci przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Utożsamiając się z rodzinami, także  asystenci rodziny przebrali się w wielobarwne stroje. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Korytarzem GOPS przeszedł barwny korowód uczestników balu zainicjowany przez panią kierownik Teresę Nowacką, która również przebrała się w strój karnawałowy. Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami, teatrzykiem z pacynkami, karaoke, a zwycięscy nagradzani byli  upominkami. W trakcie zabawy był też czas na słodki poczęstunek.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały świetlicę. Wszyscy uczestnicy balu obdarowani zostali kolorowymi balonami.
Tak zorganizowany i przygotowany bal karnawałowy był wspaniałą zabawą dla wszystkich jej uczestników. Dzieci miały wiele radości  wynikającej z konkursów i wspólnej zabawy z rodzicami. Rodzice natomiast mieli okazję poznać się między sobą, oraz w atmosferze radości spędzić czas ze swoimi pociechami.
Celem podjętego działania było:
•integracja rodzin i  środowisk lokalnych,
•kultywowanie tradycji,
•kształtowanie umiejętności wspólnej zabawy i współpracy w grupie,
• przełamanie barier społecznych
•budowanie bezpieczeństwa i zaufania do innych.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.
Dziękujemy dzieciom  i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


Sporządziła
Jolanta Ciesiulewicz - asystent rodziny