Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2020
Spotkanie międzypokoleniowe z okazji ,, Dnia Babci i Dziadka” w GOPS Piecki

W ramach  ,, Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Piecki  na lata 2017 - 2020”oraz projektu ,,Babcia z klasa, Dziadek z klasą ”w dniu 20 stycznia 2020r w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”.
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie są obdarowywani szczególnymi dowodami miłości. Babcia i Dziadek odgrywają w życiu każdego z nas bardzo ważną rolę. Pełni ciepła, cierpliwości są ostoją spokoju i bezpieczeństwa. Kto inny, jak nie oni zaraz po rodzicach najbardziej cieszą się z naszych sukcesów. Dziadkowie są często głowami rodzin oraz wzorem do naśladowania. Warto w tym dniu przypomnieć każdemu z nich, że są doceniani oraz kochani.
Spotkanie rozpoczęło się ciepłymi słowami przywitania zacnych gości przez panią kierownik GOPS Teresę Nowacką.
W programie spotkania było:
•krótki występ artystyczny, w którym dzieci dziękowały babciom za miłość, troskę i poświęcenie wierszem, tańcem i piosenką. Zaproszone babcie ze wzruszeniem obserwowały część artystyczną, przygotowaną przez dzieci.
•życzenia i uściski. Dzieci podarowały babciom własnoręcznie wykonane laurki winszując zdrowia i uśmiechu oraz dołączając słowa podziękowania za to, że są z nami.
•słodki poczęstunek
•wspólna zabawa, którą zainicjowała pani kierownik. Podczas zabawy wspólnie policzono, że cztery seniorki, które zaszczyciły  nas swoją obecnością na spotkaniu łącznie mają 312 lat i doczekały się 54 wnuków i 50 prawnuków, trzeba przyznać, że są to imponujące liczby.
•,,Mini koncert życzeń”, dzięki didżej Adrianowi i tablicy interaktywnej można było posłuchać utwory zaproponowane przez babcie.
To pełne wzruszeń międzypokoleniowe spotkanie było wspaniałą okazją do pielęgnowania tradycji, budowania i wzmacniania więzi rodzinnych oraz kształtowania uczucia przywiązania i szacunku do osób starszych.
Celem spotkania było organizowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego skierowanych do całych rodzin od juniora do seniora wynikające z ,,Gminnego  Programu Wspierania Rodziny”

Sporządziła: Jolanta Ciesiulewicz - asystent rodziny