Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2019
Warsztaty Bożonarodzeniowe

W ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2017 - 2020 w GOPS w Pieckach 13 grudnia 2019r zorganizowano warsztaty bożonarodzeniowe. Czas przedświąteczny pełen jest pozytywnych emocji, magii i niepowtarzalnego uroku. Jest to doskonała okazja do kultywowania tradycji i obyczajów, czas ten sprzyja budowaniu więzi i przekazywaniu wartości wzajemnej miłości , pokoju i pojednania.

O rozwijanie tradycji zadbali też rodzice z dziećmi, którzy wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych poprowadzonych przez asystentów rodziny. Warsztaty stały się doskonałą  okazją do wspólnej pracy, zabawy i integracji. Tym razem młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowywali świąteczne pierniki, rodzice natomiast ubierali choinkę. Efektem wytrwałej pracy były pełne blaszki pierniczków i dzieci przesiąknięte od stóp do głów ich korzennym zapachem oraz przepięknie przystrojona choinka.
Po pracy nadszedł długo wyczekiwany czas degustacji własnoręcznie przygotowanych ,,arcydzieł”, które swoim wyglądem wzmagały apetyt i zachęcały do jedzenia.
Był to czas spędzony w klimacie świąt, podczas którego dzieci i rodzice w miłej, przyjemnej atmosferze wspólnie pracowali i jednocześnie dobrze się bawili.
Uczestnictwo w warsztatach było okazją do wzbogacenia wiedzy o polskich tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, oraz by poczuć już teraz atmosferę zbliżających się świąt.

Sporządziła Jolanta Ciesiulewicz
Asystent rodziny