Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2019
Zakończenie Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej pod hasłem „Kolorowo, radośnie i zdrowo”

Dnia 30 sierpnia 2019 roku pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach zorganizowali przy budynku GOPS zakończenie Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej pod hasłem „Kolorowo, radośnie i zdrowo”. Uczestniczyły w tej imprezie dzieci z Piecek, Głogna, Lipowa i Nawiad, które w czasie wakacji brały udział w zajęciach z animatorem czasu wolnego w swoich miejscowościach. Wszystkich uczestników powitała Pani Kierownik na świetlicy GOPS-u.
Imprezę rozpoczęto od oglądania nagrań z wcześniejszych akcji profilaktycznych oraz zdjęcia z tegorocznych wakacji, które odbywały się w ramach Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej. Następnie przy budynku GOPS dzieci brały udział w konkursach i zabawach, gdzie wygrały nagrody. Konkursy  rozpoczęła wakacyjna krzyżówka, po niej dzieci zmierzyły się w przeciąganiu liny,  konkurencja na ubieranie jak największej ilości ubrań na siebie w przeciągu minuty, rzut piłeczką, slalom z piłeczką na łyżeczce. Na zakończenie spróbowali swojego szczęścia łowiąc nagrody Wędką Szczęścia, gdzie mogli złowić pluszaka lub przybory szkolne.
Poza zabawami, w ramach profilaktyki GKPiRPA, dzieci mogły skorzystać z alkogogli by móc zobaczyć świat tak jak osoba pod wpływem alkoholu. Podczas całej akcji wystawiony był Profilaktyczny Namiot Wakacyjny z ulotkami profilaktycznymi: Dopalacze - czemu są tak niebezpieczne?, Dopalacze Próbujesz - Ryzykujesz , a także promujące rodzinę: Mamy czas na rozmowę, Z mamą i tatą jest najlepiej, Tak wiele możemy wspólnie!, które zostały stworzone przez Krakowską Akademię Profilaktyki.
Wszystkim uczestnikom, którzy otrzymali dyplomy za udział w akcji wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Kolorowo, radosnie i zdrowo (1) Kolorowo, radosnie i zdrowo (2) Kolorowo, radosnie i zdrowo (3) Kolorowo, radosnie i zdrowo (4)
Kolorowo, radosnie i zdrowo (5) Kolorowo, radosnie i zdrowo (6) Kolorowo, radosnie i zdrowo (7) Kolorowo, radosnie i zdrowo (8)
Kolorowo, radosnie i zdrowo (9) Kolorowo, radosnie i zdrowo (10) Kolorowo, radosnie i zdrowo (11) Kolorowo, radosnie i zdrowo (12)
Kolorowo, radosnie i zdrowo (13) Kolorowo, radosnie i zdrowo (14) Kolorowo, radosnie i zdrowo (15) Kolorowo, radosnie i zdrowo (16)
Kolorowo, radosnie i zdrowo (17) Kolorowo, radosnie i zdrowo (18)