Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2018
MARNUJĄC ŻYWNOŚĆ NISZCZYSZ PLANETĘ - HAPPENING „W RYTMIE ZDROWIA”

Dnia 17 października 2018r. w związku z obchodami Światowego Dnia Żywności, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach przy współpracy z  Bankiem Żywności w Olsztynie zorganizowali kolorowy i radosny happening, który miał na celu przeciwstawienie się marnowaniu żywności i był kontynuacją cyklu zajęć z dziećmi w Placówce Wsparcia Dziennego w Nawiadach. Tego dnia pogoda wyjątkowo nam dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Spotkanie rozpoczęła pani Kierownik GOPS- Teresa Nowacka, która nawiązując do tematu opowiedziała o sposobach dobrego wykorzystania żywności i zwróciła uwagę, że nawet przeterminowane produkty mogą być jeszcze wykorzystane. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa w Nawiadach, z której uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali plakaty promujące zdrowe odżywianie i zwracające uwagę na problem związany z marnowaniem żywności. Pani Dyrektor szkoły- Anna Maciejewska- Grzywna zadeklarowała, że od tego dnia w szkole będzie organizowała zajęcia prowadzące do zniwelowania problemu związanego z marnowaniem żywności. Dużym zaangażowaniem wykazały się dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego- świetlicy opiekuńczo- wychowawczej „MROWISKO” w Nawiadach, które przygotowane przez wychowawców, w sposób humorystyczny, przy dźwiękach muzyki przedstawiły inscenizację pt. „Rzepka” oraz poprowadziły zuchowe pląsy. Wolontariusze z pomocą rodziców z pozyskanej żywności przygotowały kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, którymi częstowali wszystkich uczestników happeningu. Koloru i barw nadały czapki i opaski na głowy dla dzieci ufundowane przez Bank Żywności w Olsztynie. Tego dnia wspólnie z nami były również przedstawicielki Inkubatora Ekonomii Społecznej WAMA- COOP z Kętrzyna. Włączyły się do akcji rozumiejąc potrzebę wychowywania świadomego konsumenta, który nie marnuje żywności. Podczas spotkania dzieci wykonywały prace plastyczne z produktów, które straciły termin przydatności do spożycia. Na koniec dzieci skorzystały z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach rozwijając przy tym swoją sprawność ruchową.
Było głośno i kolorowo, co przyciągało uwagę przechodniów i chętnie dołączali do wspólnej zabawy i rozmów.

"Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich"
W rytmie zdrowia Happening (1) W rytmie zdrowia Happening (2) W rytmie zdrowia Happening (3) W rytmie zdrowia Happening (4)
W rytmie zdrowia Happening (5) W rytmie zdrowia Happening (6) W rytmie zdrowia Happening (7) W rytmie zdrowia Happening (8)
W rytmie zdrowia Happening (9) W rytmie zdrowia Happening (10) W rytmie zdrowia Happening (11) W rytmie zdrowia Happening (12)
W rytmie zdrowia Happening (13) W rytmie zdrowia Happening (14) W rytmie zdrowia Happening (15) W rytmie zdrowia Happening (16)
W rytmie zdrowia Happening (17) W rytmie zdrowia Happening (18) W rytmie zdrowia Happening (19)