Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
AKTUALNOŚCI 2018
MOJA MAŁA OJCZYZNA
   
W ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2017-2020, dnia 03 września 2018r. odbyło się spotkanie integracyjne dla rodzin z dziećmi zorganizowane przez asystentów rodzin zatrudnionych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach, którego celem było organizowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego skierowanych do całych rodzin, poznawanie środowiska przyrodniczego oraz bogactwa lokalnej kultury.
Spotkanie rozpoczęło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo- Kulturowej Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni warsztatami edukacyjnymi, przygotowanymi przez pracowników parku. Rodziny miały okazję poznać wiele gatunków ptaków i zwierząt zamieszkujących nasze okolice, jak również wykazać się zdolnościami plastycznymi i współpracą między członkami rodziny.  Była również okazja do wspomnień podczas oglądania prezentacji zdjęć przedstawiających nasze wcześniejsze wspólne spotkania.
Na zakończenie, w pięknych okolicznościach przyrody w Chostce, przy dźwiękach muzyki posiedzieliśmy przy ognisku zorganizowanym przez jedną z rodzin. Dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji, a rodzice przygotowywali pieczone kiełbaski i ziemniaczki prosto z ogniska.

Sporządziła Iwona Malewska- Nowak
Moja mala ojczyzna (1) Moja mala ojczyzna (2) Moja mala ojczyzna (3) Moja mala ojczyzna (4)
Moja mala ojczyzna (5) Moja mala ojczyzna (6) Moja mala ojczyzna (7) Moja mala ojczyzna (8)
Moja mala ojczyzna (9) Moja mala ojczyzna (10) Moja mala ojczyzna (11)