PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI
STRONA GŁÓWNA-->
Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
Projekt „Przedsiębiorcze dzieci”


       
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach przystąpił do projektu „Przedsiębiorcze dzieci” realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego w Warszawie oraz Narodowy Bank Polski.
Projekt realizowany był na terenie 23 gmin woj. warmińsko- mazurskiego, w 38 miejscowościach. W porozumieniu z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu Anną Zdanowską oraz  Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawiadach Anną Maciejewską - Grzywna i Panią Dyrektor Samorządowego Przedszkola „Słoneczny Zakątek w Pieckach Jolantą Kułak na terenie gminy Piecki zajęcia prowadzone były po 2 godziny raz w tygodniu dla grupy 4- 6 latków. W projekcie uczestniczyło 69 dzieci z naszej gminy.

Celem projektu było nabycie przez dzieci podstawowej wiedzy w zakresie ekonomii, kształtowanie predyspozycji do bycia przedsiębiorczym i rozwijanie kompetencji przedsiębiorczości.

W trakcie zajęć prowadzone były zabawy tematyczne: sklep, sprzedajemy - kupujemy, reklama i promocja, przepis na sukces, zarabiamy na sukces, smakowanie sukcesu, pieniądze, w banku, oszczędzanie, pożyczanie, podatki, co chcę zmienić w swojej szkole, świetlicy, wsi ,bibliotece, działamy- zmieniamy, świętujemy. Wycieczki do sklepu, banku, a także spotkania z ekspertami.
Zajęcia były bezpłatne, odbywały się od listopada 2015 i trwały do końca czerwca 2016r..
Projekt „Przedsiębiorcze dzieci” był dobrym pomysłem na zainteresowanie dzieci czymś innym, o czym już trochę wiedziały, ale nie do końca.
Spotkanie z Panią sołtys

W ramach realizacji projektu „Przedsiębiorcze dzieci” na zajęciach gościliśmy Panią Jadwigę Kulas - sołtys Nawiad. Pani sołtys opowiedziała dzieciom o swoich obowiązkach wynikających z pełnionej funkcji, co to są podatki, dlaczego je płacimy i co powstaje z podatków. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i ku zaskoczeniu dużo zapamiętały z przeprowadzonych zajęć.
Dziękujemy Pani sołtys za przybycie i poprowadzenie zajęć.
Spotkanie z P. Soltys (1) Spotkanie z P. Soltys (2)
„Przedsiębiorcze dzieci”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach w listopadzie 2015 r. przystąpił do projektu „Przedsiębiorcze dzieci” realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego w Warszawie oraz Narodowy Bank Polski.  Celem projektu jest nabycie przez dzieci podstawowej wiedzy w zakresie ekonomii oraz kształtowanie predyspozycji do bycia przedsiębiorczym.
         W dniu 17 maja 2016 dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nawiadach i Dłużcu z kl. „O” i  „I” realizujące projekt „Przedsiębiorcze dzieci”, odwiedziły Warmińsko- Mazurski Bank Spółdzielczy Oddział w Pieckach. Pani Kierownik Banku opowiedziała o swojej pracy i innych pracowników. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji min. pochodzenie pieniądza, jakie sprawy można załatwić w banku, do czego służy bankomat, karta do bankomatu czy karta kredytowa.
          Następnie dzieci udały się z wizytą do Pani Wójt Gminy Piecki Agnieszki Kurczewskiej, która opowiedziała o swoich obowiązkach wynikających z pełnionej funkcji.
         Dzieci bardzo były zadowolone z wycieczki i drobnych upominków, które dostały.
Sporządziła: Giers Justyna
Przedsiebiorcze dzieci (1) Przedsiebiorcze dzieci (2) Przedsiebiorcze dzieci (3)