Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
PRACA PODWÓRKOWA I KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ W ŚWIETLICACH WIEJSKICH PROWADZONE W RAMACH PLACÓWKI
WSPARCIA DZIENNEGO GOPS PIECKI -
BREJDYNY
STRONA GŁÓWNA-->
ZAJĘCIA W BREJDYNACH W 2017 R.

W każdy wtorek w godz. od 14.00 do 16.00 w Brejdynach odbywają się zajęcia teatralno- muzyczne. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się szyć a pierwszą rzeczą jaką sobie uszyły jest torba na zakupy. Teraz można szyć stroje do przedstawienia. Zajęcia decoupage pomogły zrozumieć zasady tworzenia dekoracji. Współpraca z Radą Sołecką owocuje ogniskami. Dzieci poznają tradycje i potrawy innych krajów poprzez przygotowanie dań z danego państwa. Organizowane są "przyjęcia" aby uczyć się dobrych manier przy stole. Aby letnie wspomnienia nie uciekały dzieci wykonały łapacz snów.

Sporządziła: Iza Polonis
Brejdyny dary jesieni decoupage lapacz snow
ognisko platkowe przyjecie spagetti torba na zakupy
Placówka wparcia dziennego prowadzona w formie pracy podwórkowej w Brejdynach ma charakter teatralno-podróżniczy. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się tworzenia dekoracji, również w nowoczesnej formie, szycia kostiumów scenicznych wraz z charakteryzacją oraz pisania scenariuszy. Dzieci poznają również tajniki pracy aktorów poprzez samodzielne wcielanie się w różnorodne role. Uczestnicy poznają świat, zapoznają się ze zwyczajami innych kultur i narodowości przy okazji tworząc rękodzieło tematyczne, poznają i smakują również kuchnie z różnych zakątków świata.

W grudniu 2017 dzieci z placówki wsparcia dziennego w Brejdynach podczas zajęć wykonywały bombki ze wstążki, stroiki świąteczne. Wzięły również udział w balu mikołajkowym.
Swietlica Brejdyny (1) Swietlica Brejdyny (2) Swietlica Brejdyny (3) Swietlica Brejdyny (4)
Swietlica Brejdyny (5) Swietlica Brejdyny (6)
Program „Wychowawca podwórkowy” GOPS w Pieckach realizowany w lutym 2018.
Podczas spotkań z wychowawcą podwórkowym dzieci i młodzież z sołectwa Brejdyny miały możliwość  poznania ciekawych zabaw oraz uczyły się robienia ciast, pieczenia gofrów, robiły serduszka na walentynki, maski karnawałowe. Ciekawostką było spotkanie z harcerzami przy ognisku.
Izabela Polonis
Ognisko Brejdyny (1) Maski Brejdyny 2 (1) Maski Brejdyny 2 (2)
DRODZY RODZICE
Do końca kwietnia br. odwołane są zajęcia prowadzone w świetlicy wiejskiej w Brejdynach przez wychowawcę podwórkowego, których organizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach. Więcej informacji pod nr telefonu: 665 621 888