KAMPANIA "FAS"
Witamy na stronie
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Pieckach
Back
Next
STRONA GŁÓWNA-->
W ramach  obchodów Światowego Dnia FAS w dniu 13 września 2020 roku podczas "Święta Chleba", zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury "Pegaz" na terenie Muzeum Regionalnego w Pieckach działał Mobilny Punkt Profilaktyki w ramach  obchodów Światowego Dnia FAS.
Swieto chleba FAS 2020 (3) Swieto chleba FAS 2020 (8)
Więcej -->
Światowy Dzień FAS- 9 września 2020

FAS to inaczej Alkoholowy zespół płodowy. Święto ma na celu uświadamianie kobiet, że picie alkoholu w ciąży jest niebezpieczne dla płodu. Pierwszy Międzynarodowy Dzień FAS odbył się 9 września 1999 roku w Auckland  w Nowej Zelandii, a w Polsce w 2001 roku.
Więcej-->
Obchody Światowego Dnia FAS
9 września 2020 r.
Organizator: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach
PROGRAM-->
Światowy Dzień FAS - kampania profilaktyczno - informacyjna 8 - 9 września 2019

Już po raz trzeci w ramach realizacji Gminnej Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Piecki przeprowadzono kampanię profilaktyczno - informacyjną na temat FAS.
FAS 2019 (1) FAS 2019 (4)
Więcej-->
Kampania FAS w Nawiadach

W piątek - 8.09.2017r. nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do kampanii społecznej uświadamiającej konsekwencje picia alkoholu w ciąży - FAS, kształtującą postawę współodpowiedzialności za nowe życie wśród osób z otoczenia kobiet w ciąży.
FAS Nawiady (1)
Więcej-->
FAS Wolontariat (2)
Kampania FAS w Pieckach

W dniu 08.09.2017 wolontariuszki Punktu Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieckach po raz drugi czynnie zaangażowały się w Kampanię Społeczną FAS, która obchodzona jest corocznie 09 września.
Więcej-->
Obchody Światowego Dnia FAS w Pieckach - 2016 r.
W dniu 9 września cały świat obchodzi Światowy Dzień FAS (Alkoholowego Zespołu Płodowego). Wybrana data - 09.09 symbolizuje liczbę miesięcy przez które nienarodzone dziecko powinno być chronione przez matkę od wszelkiego rodzaju zagrożeń
FAS (1)
Więcej-->
Jesteś odpowiedzialną matką -odstaw alkohol- chroń dziecko przez FAS ! - 2016 r.

Chociaż świadomość dotycząca skutków picia alkoholu w ciąży rośnie, nadal aż 10 procent ciężarnych pije napoje alkoholowe (dane kampanii "Lepszy start dla Twojego dziecka").
Więcej-->